Mówczynie i Mówcy

Anna Cichowska

Dyplomowana coach, trenerka neuropsychologii, mówca aspirujący

Z zamiłowania i zawodu wspiera innych w rozwoju kariery.

Trenerka, mentorka i coach, praktyk PRISM Brain Mapping. Wykładowczyni studiów podyplomowych i MBA. Ekonomistka, menadżerka z 18-letnim doświadczeniem zarządzania, rekrutacji i planowania ścieżek kariery, bazujących na naturalnych predyspozycjach.

Kobieta, która zaraża energią i motywacją. Inspiruje innych do działania i żyje zgodnie z przekonaniem, że codziennie jest nowa okazja do zrobienia kroku w dobrym kierunku.

Autorka skutecznego programu zmiany zawodowej PRACA z SENSEM.

Diagnozuje potencjał, bada predyspozycje zawodowe i preferencje środowiska pracy. Wspiera w odkrywaniu talentów i określaniu umiejętności oraz pomaga tę wiedzę wdrożyć, by osoby które wspiera, czuły się komfortowo w swojej pracy i w życiu.

Pracuje w obszarze: coachingu kariery, coachingu i mentoringu menedżerskiego, zarządzania stresem i energią, rozwoju kompetencji miękkich, zarządzania i budowania skutecznych zespołów w oparciu o metody coachingowe.

Wspiera w kryzysie zawodowym, w odzyskaniu równowagi wewnętrznej oraz pokonaniu wypalenia zawodowego, odbudowaniu poczucia zawodowej wartości i sprawczości oraz utrwalenia wspierających nawyków zawodowo – życiowych.

Prowadzi zajęcia na studiach MBA i podyplomowych w tematach:

  • Przywództwo
  • Psychologia przywództwa
  • Coachingowe style zarządzania
  • Mentoring
  • Work life balance – bycie liderem w życiu osobistym i zawodowym
  • Public speaking
  • Rola menedżera w ZZL
  • Zarządzanie kompetencjami
  • Rekrutacja i selekcja pracowników
  • Personal Branding.

Jej maksyma w pracy i w życiu jest taka sama: zmiana to wiatr w żagle i okazja do wykorzystania swojego potencjału oraz życia w pełni.

Towarzyszy innym w rozwoju i sama wciąż się rozwija. Właśnie kończy kolejne studia magisterskie na kierunku psychologia, by bardziej wielowymiarowo pracować z drugim człowiekiem.

Jest prelegentką w wydarzeniach związanych z tematyką świadomego przywództwa, zmiany zawodowej i zdobywania wymarzonej pracy.

Pisze równie chętnie jak mówi. Od 2018 roku prowadzi blog o tematyce zawodowej, tworzy praktyczne e-booki zmiany kariery, pisze gościnnie teksty do książek związanych z rozwojem i świadomymi zmianami (np. „Mistrzowie zmian” T. Słodki), gości w portalach (np. MIT Sloan ICAN Institute) jako ekspertka zmiany zawodowej.

Wydarzenia bezpośrednie oraz online są dla niej komfortowym środowiskiem do pracy, ponieważ… w swojej pracy koncentruje się przede wszystkim na drugim człowieku i to jej daje jej napęd, a forma spotkania jest rzeczą wtórną.