Gwiazdy – Laureaci statuetek National Speaker Awards 2017

Czym są nagrody National Speaker Awards?

Red. Michał Niewiadomski zagaja: „To nagrody przyznawane ludziom pełnym pasji, którzy żyją, tak jak mówią… pod takim hasłem była tegoroczna Gala oraz Festiwal Inspiracji 2017”. Zaś Red. Jerzy Wójcik dodaje: „Nie tym, którzy dostali na swoich kanałach, „fanpejdżach” czy „instagramach” największą ilość „lajków”, „subów”, czy odsłon, tylko tym, którzy inspirują swoim życiem innych, są nietuzinkowi, całkowicie autentyczni w swoich słowach i czynach, cieszą się reputacją – czyli… na czymś się znają!”.

Statuetki NSA są to cenne, niepowtarzalne, wykonane z brązu dzieła sztuki autorstwa polskiego artysty Artura Wochniaka. W tym roku rozdawane w trzech kategoriach, budzą skrajne emocje, od podziwu po cichy chichot – uwaga, tylko i wyłącznie ze względu na swoją oryginalną nazwę! Kto i za co otrzymał w tym roku Hortensję, Cycerona oraz Pomidora? Czym wyróżnia się, każda z nagród przyznawana przez Kapitułę oraz Wspólnotę – Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców?

Statuetka Hortensji oraz Cycerona przyznawana była za użyteczną twórczość dla publiczności, za wiarygodność, własny format oraz oryginalność – w skrócie za kwestie istotne względem Kodeksu Kompetencji SPM – które wykreowały Kobietę i Mężczyznę Roku 2017, a zostali nimi:

Hortensja 2017 – Dorota Wellman

Cyceron 2017 – Wojciech Eichelberger

Na zdjęciu wiekopomny przyklęk przed Dorotą Wellman – Hortensją 2017
Mistrzowski balans Wojciecha Eichelbergera – Cycerona 2017. Utrzymanie blisko 5 kg Nagrody, stało się majestatycznym pokłonem… Dziękujemy Wojtku!

Pozostali nominowani w kategorii Hortensja to Grażyna Torbicka oraz Martyna Wojciechowska. Z Wojciechem Eichelbergerem o nagrodę Cycerona konkurował Jacek Santorski. Red. Michał Gajewski oraz Jacek Walkiewicz zgodnie dodają: „…obrady Kapituły były o tyle utrudnione, że wobec wszystkich Nominowanych mieliśmy podobne zdanie – zasłużyli! Choć Każdy z innych powodów…”

Pomidor 2017 – Michał Wawrzyniak


Nagroda Pomidora 2017 spokojnie czeka na Michała Wawrzyniaka w siedzibie Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Warszawie.

Na koniec nagroda, która budziła niemałe kontrowersje oraz ciekawość publiki, ale absolutnie nie powinna tak szokować, wręcz przeciwnie, bo „ta nagroda to wyróżnienie oraz być może – motywacja do dalszej pracy” jak zauważył red. Michał Kobosko. Sam Marek Skała o kategorii Pomidor mówi tak: „Pomidor 2017 to trudna nagroda. Niby satyryczna, ale po chwili refleksji okazuje się że nie. Niby trochę jak Złote Maliny czy Węże w kinematografii, ale jednak nie. Statuetka Pomidora – i nominacje, i sama nagroda – ma zupełnie inne, poważniejsze i pełne uznania dodatkowe aspekty.

Pierwszy to autentyczne docenienie talentu, elokwencji, drugi dotyczy pozycji rynkowej i sukcesów medialnych. Wśród nominowanych są popularne gwiazdy – osoby o milionowych zasięgach, znane, mające tysiące fanów. To komercyjny sukces. Nominacje są właśnie dlatego, są właśnie wynikiem tego komercyjnego sukcesu…
Skąd więc Pomidor? Bo jednak w pogoni za sukcesem komercyjnym, za sławą, coś się wyraźnie zgubiło…”. Wypowiedź Marka dokańczają Dariusz Milczarek oraz Jacek Rozenek: „… a to coś, to brak kontentu. I to nie jest tragedia. Bo coś można z tym zrobić! Natomiast brak talentu i elokwencji byłyby – dyskwalifikujący…”.

Nagrodę Pomidor 2017 otrzymał Michał Wawrzyniak – Kołcz Majk, a wraz z nim nominowani byli: Beata Pawlikowska, Szymon Majewski oraz Łukasz Jakóbiak. Nagroda Pomidora 2017 spokojnie czeka w siedzibie Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Warszawie. Grzegorz Turniak i Robert Krool dopowiadają istotne wyznanie: „…z uwagi na piękno tego dzieła, niechętnie się z nim rozstaniemy. Michał Wawrzyniak początkowo rozczarował Kapitułę, brakiem odpowiedzi na zaproszenie, ale finalnie… Pomidor cieszy oko naszych gości, partnerów oraz klientów.”

Laureatom – Dorocie Wellman i Wojciechowi Eichelbergerowi, którzy odebrali Nagrody podczas minionej Gali 2017 – życzymy wiele radości z faktu uznania i docenienia ze strony całej Wspólnoty SPM oraz polskich profesjonalistów z Kapituły NSA 2017.

Zaszczytny skład Kapituły NSA 2017 przedstawiał się następująco: