Mówczynie i Mówcy

Robert Buszta

Wolontarialny członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia

Na co dzień trener biznesu, coach i przedsiębiorca. Absolwent socjologii i psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Znakomity praktyk z zakresu zarządzania strategią, rozwoju kompetencji managerskich. Skaluje i optymalizuje modele biznesowe.

Prelegent licznych konferencji i seminariów. Wykładowca SGH z zakresu praktyki coachingu. Od 1988 roku popularyzator technik pracy umysłowej (szybkie uczenie się: reguły treningu pamięci, technik notowania, zasady nauki szybkiego czytania i efektywnego studiowania) opartych o koncepcje angielskiego psychologa Tonego Buzana, w tym szczególnie programu „Use Your Head” (Rusz Głową).

Założyciel jedynej w Polsce Akademii Szybkiego Czytania (’96). Inicjator i organizator Mistrzostw Polski w Szybkim Czytaniu (8 edycji). Założyciel i Dyrektor Instytutu Metod Edukacji IMPULS. Od 1988 roku przeszkolił ok. 350 000 osób. Prowadził projekty dla ponad 5000 firm, w tym coaching dla ok. 3000 osób. Obecnie prezes zarządu Fundacji IMPULS dla Biznesu i Nauki.

Wdraża na rynku polskim gamifikację i gry symulacyjne jedną z nich jest Business Manager, czyli Finanse dla Niefinansistów.

Autor kursów online nt. szybkiego czytania w tym szczególnie szybkiego czytania książek popularnonaukowych i naukowych.

Autor książki pt. Czytaj książki tak szybko, jak myślisz.