Mówczynie i Mówcy

Piotr Cieszewski

Ukończył Uniwersytet Gdański (Wydział Ekonomiczny, kierunek Transport i Logistyka). Przez 10 lat  menadżer w korporacji budowlanej Skanska, w roku 2015 ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i  Rozwoju. Komentuje wydarzenia związane z tematyką górską, społeczną i gospodarczą w stacjach  telewizyjnych. Obecnie prowadzi zajęcia z przywództwa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Politechnice Białostockiej, Akademii Górniczo-Hutniczej a także szkoli w firmach i urzędach.

Trener  przywództwa i profesjonalny mówca specjalizujący się w przemówieniach inspiracyjno- motywacyjnych, a także wykładach biznesowych dotyczących przywództwa, pracy zespołowej, zmiany  i osiągania celów. Jego przemówienia, wygłoszone do ponad 80 tysięcy uczestników, to mieszanka  doświadczenia, siły, wrażliwości i pasji.

W 2002 r. został najmłodszym dyrektorem oddziału w stu  dwudziestoletniej historii jednej z największych korporacji budowlanych świata i zarządzał grupą 600  pracowników. Razem z pracownikami oddziału pozyskał i zrealizował w Polsce 70 inwestycji  drogowych i mostowych – kontrakty od 1 mln do ponad 100 mln zł. W ramach tej korporacji jako pierwszy dyrektor w Polsce awansował na stanowisko Project managera – kobietę. Prowadzony przez  Piotra Cieszewskiego oddział budownictwa drogowo-mostowego, osiągał bardzo wysokie wskaźniki w  badaniach zaangażowania i satysfakcji pracowników, przeprowadzanych przez niezależny Instytut  Gallupa.

Maratończyk, taternik- zdobywca m.in. Mount Everest. Ambasador akcji charytatywnej  Szlachetna Paczka, który w 2013 r wniósł flagę tej akcji na najwyższą górę świata. Członek  Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców. Żonaty, tata dwóch córek :)