Menu Zamknij

Przed nami kolejne wyróżnienia National Speakers Award (NSA), czyli Hortensji, Cycerona oraz Pomidora, nadawane przez Kapitułę Nagród oraz Wspólnotę – Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców (SPM). Nominacje nastąpiły na drodze konsultacji społecznych z Członkami SPM. Symbolika wyróżnień to wynik obserwacji współczesnego rynku i „zatrucia informacyjnego” w ciągu minionych lat. Osią sprawy, jaką wyróżniamy, jest narracja publiczna, zatem i sceniczna, względem przyjętego przez naszą Wspólnotę Kodeksu Kompetencji. Więź z tymi kompetencjami jest przedmiotem odniesienia, a wyróżnienia NSA są wynikiem stricte subiektywnej i uznaniowej oceny dorobku Osób Nominowanych. 

Coraz więcej ludzi żyje „obok” słów, zwłaszcza tych powstających współcześnie. Naszą obroną przed nimi jest szukanie archetypu, źródłosłowu, tak by oddzielić fałsz opinii i poglądu od wiedzy. Szukamy pojęć, które „zdały egzamin” przez minione tysiąclecia, i które nie uwodzą swym pięknem, obczyzną lub obietnicą, lecz nazywają „sprawę” po imieniu w czasach, gdy „zatrucie informacyjne” stało się chlebem powszednim – biznesem na wielką skalę.

Hortensja dla Kobiety roku 2019 i Cyceron dla Mężczyzny roku 2019

Wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności

Kryteria Hortensji i Cycerona – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, zgodny kierunkowo z Kodeksem Kompetencji SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Pomidor roku 2019

Wyróżnienie za twórczą samokreację, talent i wybitne wyniki w popularyzacji „Scenicznej Gry w Pomidora”
Kryteria Pomidora – wyróżniająca się twórczość sceniczna, osobowość medialna, którą życzliwie zapraszamy do bardziej użytecznego dzieła na rzecz publiczności, kierunkowo zgodnego z Kodeksem Kompetencji SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

 


Nominacje w kategorii Hortensja 2019:

[su_row class=””] [su_column size=”1/3″ center=”no” class=””]

[amoteam max=”50″ categories=”15″ item-width=”250″ item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

[/su_column] [su_column size=”2/3″ center=”no” class=””]

Zuzanna Skalska

Analityk trendów ds. Dizajnu, innowacji i biznesu. Swoją karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent. Następnie przez ponad 13 lat pracowała dla największego holenderskiego studia projektowego VanBerlo w Eindhoven. Obecnie operuje w ramach własnej marki 360 Inspiration. Jej klientami są zarówno wielkie światowe korporacje, jak i średnie oraz mniejsze firmy. Jest autorką serii książek o trendach – 360˚Trend Reports, nagrodzonych Red Dot Design Awards 2009. Prowadzi blog 360inspiration.nl. Niejednokrotnie zauważona przez SPM lub występująca z nami na jednej scenie. Mówczyni jakich mało: odważna, wiarygodna i… dowcipna. Cieszy się zaufaniem wielu poważanych w Polsce izb, firm i organizacji europejskich i pozarządowych. [/su_column][/su_row]

[su_row class=””] [su_column size=”1/3″ center=”no” class=””]

[amoteam max=”50″ categories=”16″ item-width=”250″ item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

[/su_column] [su_column size=”2/3″ center=”no” class=””]

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka

Polska ekonomistka, profesor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji, Zakład Badań nad Bankructwami Przedsiębiorstw – kierownik Zakładu[3]), członek Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Prezydium Komitetu Prognoz “Polska 2000 Plus”. Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przewodnicząca Rady Programowej IX Kongresu Ekonomistów Polskich, przewodnicząca Komitetu Gospodarczego Myśli Strategicznej przy ministrze gospodarki. Kieruje cyklem konwersatoriów, otwartych debat “Czwartki u Ekonomistów”. Pewna siebie, urocza i merytoryczna.

[/su_column][/su_row]

Nominacje w kategorii Cyceron 2019:

[su_row][su_column size=”1/3″ center=”no” class=””]

[amoteam max=”50″ categories=”17″ item-width=”250″ item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

[/su_column] [su_column size=”2/3″ center=”no” class=””]

mec. Robert Kroplewski

Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego. Najbardziej znany polski prawnik w zakresie współpracy transgranicznej – Digital Transformation na arenie światowej. Zawdzięczamy mu m.in. większe możliwość korzystania z praw konsumenckich na Facebooku. Laureat nagrody Mistrza Biznesu 2017 magazynu Businessman.pl, w kategorii Kancelaria Prawna. Radca prawny, od 1994 r. praktyk konwergencji i specjalista mediów elektronicznych    i usług komunikacji społecznej. Ekspert ds mediów i nowych technologii w Instytucie Sobieskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach nowych mediów, społeczeństwa informacyjnego, interaktywności w komunikacji społecznej, ochronie prywatności i w prawie do informacji, jak również regulacji i deregulacji rynku mediów i telekomunikacji. Był gościem specjalnym podczas ubiegłorocznego zgromadzenia SPM.

[/su_column][/su_row]

[su_row][su_column size=”1/3″ center=”no” class=””][amoteam max=”50″ categories=”18″ item-width=”250″ item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

[/su_column] [su_column size=”2/3″ center=”no” class=””]Tomasz Szlendak

Socjolog, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Collegium Invisibile. Bada zmiany obyczajów w kulturze zachodniej, biospołeczne uwarunkowania życia seksualnego. Autor szeregu artykułów i opracowań naukowych, redaktor publikacji zbiorowych. Znane publikacje to m.i.n. „Socjologia rodziny. Ewolucja, historia”; „Leniwe maskotki, rekiny na smyczy. W co kultura konsumpcyjna przemieniła mężczyzn i kobiety”. W 2008 ukazała się jego debiutancka powieść Leven – kryminał, osadzony w realiach średniowiecznego Torunia. Jako osoba szczególnie zasłużona dla tego miasta, został też odznaczony Honorowym Medalem Prezydenta Miasta „Thoronium”.

[/su_column][/su_row]

Nominacje w kategorii Pomidor 2019:

[su_row][su_column size=”1/3″ center=”no” class=””][amoteam max=”50″ categories=”19″ item-width=”250″ item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

[/su_column] [su_column size=”2/3″ center=”no” class=””]

Qczaj, a dokładnie Daniel Józek Kuczaj, to kulturysta, który podbija internet za sprawą osobliwej i bardzo dowcipnej motywacji. Qczaj w każdym swoim filmie emanuje pozytywną energią, poczuciem humoru i dystansem do siebie. Poza działalnością sportową i muzyczną Daniel jest autorem filmów Jaja Qczaja, w których w zabawny sposób komentuje otaczającą go rzeczywistość.

[/su_column][/su_row]
[su_row][su_column size=”1/3″ center=”no” class=””][amoteam max=”50″ categories=”20″ item-width=”250″ item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”][/su_column] [su_column size=”2/3″ center=”no” class=””]Szymon Majewski
Polski dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk oraz aktor. Prowadził programy takie jak: Słów cięcie gięcie, Sympatyczny program dla miłych ludzi, Szymon mówi Show oraz Rebusy SZ. Majewskiego. Występował w talk show Wieczór z Alicją. Napisał autobiografię Showman, czyli spowiedź świra.
[/su_column][/su_row]


Kapituła Kobieca 2019

[amoteam max=”50″ categories=”13″ item-width=”250″ item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

Kapituła Męska 2019

[amoteam max=”50″ categories=”14″ item-width=”250″ item-margin=”20″ full-width=”yes” panel=”right”]

 

Jeżeli zapragniesz być z nami podczas Gali wręczenia nagród, zapraszamy 26 marca 2019 roku, o godzinie 16.00. Bilety na Festiwal Inspiracji dostępne na stronie Festiwalinspiracji.pl