18 września, 2017

National Speakers Awards 2019

Przed nami kolejne wyróżnienia National Speakers Award (NSA), czyli Hortensji, Cycerona oraz Pomidora, nadawane przez Kapitułę Nagród oraz Wspólnotę – Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców (SPM). Nominacje nastąpiły na drodze konsultacji społecznych z Członkami SPM. Symbolika wyróżnień to wynik obserwacji współczesnego rynku i „zatrucia informacyjnego” w ciągu minionych lat. Osią sprawy, jaką wyróżniamy, jest narracja publiczna, zatem i sceniczna, względem przyjętego przez naszą Wspólnotę Kodeksu Kompetencji. Więź z tymi kompetencjami jest przedmiotem odniesienia, a wyróżnienia NSA są wynikiem stricte subiektywnej i uznaniowej oceny dorobku Osób Nominowanych. 

Coraz więcej ludzi żyje „obok” słów, zwłaszcza tych powstających współcześnie. Naszą obroną przed nimi jest szukanie archetypu, źródłosłowu, tak by oddzielić fałsz opinii i poglądu od wiedzy. Szukamy pojęć, które „zdały egzamin” przez minione tysiąclecia, i które nie uwodzą swym pięknem, obczyzną lub obietnicą, lecz nazywają „sprawę” po imieniu w czasach, gdy „zatrucie informacyjne” stało się chlebem powszednim – biznesem na wielką skalę.

Hortensja dla Kobiety roku 2019 i Cyceron dla Mężczyzny roku 2019

Wyróżnienie za mówienie do rzeczy i do ludzi, w tym za użyteczną twórczość dla publiczności

Kryteria Hortensji i Cycerona – wiarygodność i użyteczność, oryginalność, własny format, zgodny kierunkowo z Kodeksem Kompetencji SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

Pomidor roku 2019

Wyróżnienie za twórczą samokreację, talent i wybitne wyniki w popularyzacji „Scenicznej Gry w Pomidora”
Kryteria Pomidora – wyróżniająca się twórczość sceniczna, osobowość medialna, którą życzliwie zapraszamy do bardziej użytecznego dzieła na rzecz publiczności, kierunkowo zgodnego z Kodeksem Kompetencji SPM – specjalizacja, elokwencja, twórczość.

 


Nominacje w kategorii Hortensja 2019:

Zuzanna Skalska

Zuzanna Skalska

Członkini honorowa

Analityk trendów ds. Dizajnu, innowacji i biznesu. Swoją karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent. Następnie przez ponad 13 lat pracowała dla największego holenderskiego studia projektowego VanBerlo w Eindhoven. Obecnie operuje w ramach własnej marki 360 Inspiration.

Zuzanna Skalska

Analityk trendów ds. Dizajnu, innowacji i biznesu. Swoją karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent. Następnie przez ponad 13 lat pracowała dla największego holenderskiego studia projektowego VanBerlo w Eindhoven. Obecnie operuje w ramach własnej marki 360 Inspiration. Jej klientami są zarówno wielkie światowe korporacje, jak i średnie oraz mniejsze firmy. Jest autorką serii książek o trendach – 360˚Trend Reports, nagrodzonych Red Dot Design Awards 2009. Prowadzi blog 360inspiration.nl. Niejednokrotnie zauważona przez SPM lub występująca z nami na jednej scenie. Mówczyni jakich mało: odważna, wiarygodna i… dowcipna. Cieszy się zaufaniem wielu poważanych w Polsce izb, firm i organizacji europejskich i pozarządowych.

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka

Polska ekonomistka, profesor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji, Zakład Badań nad Bankructwami Przedsiębiorstw – kierownik Zakładu[3]), członek Rady Naukowej Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN oraz Prezydium Komitetu Prognoz “Polska 2000 Plus”. Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, przewodnicząca Rady Programowej IX Kongresu Ekonomistów Polskich, przewodnicząca Komitetu Gospodarczego Myśli Strategicznej przy ministrze gospodarki. Kieruje cyklem konwersatoriów, otwartych debat “Czwartki u Ekonomistów”. Pewna siebie, urocza i merytoryczna.

Nominacje w kategorii Cyceron 2019:

mec. Robert Kroplewski

mec. Robert Kroplewski

Członek honorowy

Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego. Najbardziej znany polski prawnik w zakresie współpracy transgranicznej – Digital Transformation na arenie światowej. Zawdzięczamy mu m.in. większe możliwość korzystania z praw konsumenckich na Facebooku. Laureat nagrody Mistrza Biznesu 2017 magazynu Businessman.pl, w kategorii Kancelaria Prawna. 


mec. Robert Kroplewski

Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego. Najbardziej znany polski prawnik w zakresie współpracy transgranicznej – Digital Transformation na arenie światowej. Zawdzięczamy mu m.in. większe możliwość korzystania z praw konsumenckich na Facebooku. Laureat nagrody Mistrza Biznesu 2017 magazynu Businessman.pl, w kategorii Kancelaria Prawna. Radca prawny, od 1994 r. praktyk konwergencji i specjalista mediów elektronicznych    i usług komunikacji społecznej. Ekspert ds mediów i nowych technologii w Instytucie Sobieskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach nowych mediów, społeczeństwa informacyjnego, interaktywności w komunikacji społecznej, ochronie prywatności i w prawie do informacji, jak również regulacji i deregulacji rynku mediów i telekomunikacji. Był gościem specjalnym podczas ubiegłorocznego zgromadzenia SPM.

Tomasz Szlendak

Socjolog, dyrektor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Collegium Invisibile. Bada zmiany obyczajów w kulturze zachodniej, biospołeczne uwarunkowania życia seksualnego. Autor szeregu artykułów i opracowań naukowych, redaktor publikacji zbiorowych. Znane publikacje to m.i.n. „Socjologia rodziny. Ewolucja, historia”; „Leniwe maskotki, rekiny na smyczy. W co kultura konsumpcyjna przemieniła mężczyzn i kobiety”. W 2008 ukazała się jego debiutancka powieść Leven – kryminał, osadzony w realiach średniowiecznego Torunia. Jako osoba szczególnie zasłużona dla tego miasta, został też odznaczony Honorowym Medalem Prezydenta Miasta „Thoronium”.

Nominacje w kategorii Pomidor 2019:

Daniel Józek Kuczaj

Daniel Józek Kuczaj

Qczaj a dokładnie Daniel Józek Kuczaj to kulturysta, który podbija internet za sprawą osobliwej i bardzo dowcipnej motywacji. Qczaj w każdym swoim filmie emanuje pozytywną energią, poczuciem humoru i dystansem do siebie. Poza działalnością sportową i muzyczną Daniel jest autorem filmów Jaja Qczaja, w których w zabawny sposób komentuje otaczającą go rzeczywistość.

Qczaj, a dokładnie Daniel Józek Kuczaj, to kulturysta, który podbija internet za sprawą osobliwej i bardzo dowcipnej motywacji. Qczaj w każdym swoim filmie emanuje pozytywną energią, poczuciem humoru i dystansem do siebie. Poza działalnością sportową i muzyczną Daniel jest autorem filmów Jaja Qczaja, w których w zabawny sposób komentuje otaczającą go rzeczywistość.

Szymon Majewski

Szymon Majewski

polski dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk oraz aktor. Prowadził programy takie jak: Słów cięcie gięcie, Sympatyczny program dla miłych ludzi, Szymon mówi Show oraz Rebusy SZ. Majewskiego. Występował w talk show Wieczór z Alicją. Napisał autobiografię Showman, czyli spowiedź świra.

Szymon Majewski
Polski dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk oraz aktor. Prowadził programy takie jak: Słów cięcie gięcie, Sympatyczny program dla miłych ludzi, Szymon mówi Show oraz Rebusy SZ. Majewskiego. Występował w talk show Wieczór z Alicją. Napisał autobiografię Showman, czyli spowiedź świra.

Kapituła Kobieca 2019

Dorota Wellman

Dorota Wellman

Członkini honorowa

Dziennikarka, wydawca, producentka programów radiowych i telewizyjnych, laureatka nagrody Hortensji – 2017, honorowa członkini SPM

Agnieszka Servaas

Agnieszka Servaas

Członkini honorowa

Prezes zarządu VIVE Management, współtwórca VIVE Group – lidera w branży recyclingu tekstyliów w Europie, inicjatorka nurtu Textile Upcycling, filantrop, zaangażowana w inicjatywy wspierające rozwój dzieci i młodzieży

Agnieszka Maruda-Sperczak

Agnieszka Maruda-Sperczak

ekspertka ds. komunikacji, motywacji i rozwoju, trenerka biznesu, zawodowa mówczyni, członkini SPM

Angelika Chimkowska

Angelika Chimkowska

ekspertka oswajania zmian, manager i trener, absolwentka Executive MBA, członkini SPM

Aleksandra Gren

Aleksandra Gren

dyrektor generalna i członkini zarządu Fiserv Polska, zwyciężczyni Goldman Sachs & Fortune Global Women Leaders Award 2018

Ewa Sowińska

Ewa Sowińska

zastępczyni prezesa Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, coach biznesu, członkini SPM

dr Daria Tataj

dr Daria Tataj

założycielka i dyrektor generalna Tataj Innovation, przewodnicząca doradców wysokiego szczebla dla komisarza UE ds. badań, nauki i innowacji

Kapituła Męska 2019

Robert Krool

Robert Krool

laureat tytułu master mentor 2017, pionier kategorii Mentoring Theater w Polsce, założyciel i prezes zarządu SPM

Dariusz Milczarek

Dariusz Milczarek

mentor, przedsiębiorca, współtwórca kategorii Mentoring Theater w Polsce, założyciel i wiceprezes zarządu SPM

Jacek Walkiewicz

Jacek Walkiewicz

psycholog, autor książek, zawodowy mówca, członek SPM

Marek Skała

Marek Skała

dziennikarz, autor książek, zawodowy mówca, założyciel SPM

Grzegorz Turniak

Grzegorz Turniak

mistrz networkingu, zawodowy mówca, założyciel i członek zarządu SPM

red. Michał Kobosko

red. Michał Kobosko

szef warszawskiego Biura Atlantic Council, honorowy członek SPM prowadzący uroczystą Galę NSA 2019

red. Marek Kacprzak

red. Marek Kacprzak

kulturoznawca, trener, wykładowca, autor programów radiowych oraz telewizyjnych, członek SPM

Wojciech Eichelberger

Wojciech Eichelberger

Członek honorowy

psycholog, psychoterapeuta, autor książek, laureat nagrody Cycerona – 2017, honorowy członek SPM

prof. Wojciech Malajkat

prof. Wojciech Malajkat

Członek honorowy

Aktor, pedagog filmowy i teatralny; profesor zwyczajny, rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

Michał Bartłomiej Gajewski

Michał Bartłomiej Gajewski

Członek honorowy
Zbigniew Kowalski

Zbigniew Kowalski

Wiceprezes zarządu, doświadczony mówca motywacyjny, konsultant, doradca
Bio
Dyrektor programowy spółki Komunikacja z pacjentem.pl, jeden z pierwszych w Polsce nauczycieli akademickich nauczających studentów wydziału lekarskiego metod porozumiewania się z pacjentami.
Doświadczony mówca motywacyjny, konsultant, doradca i trener komunikacji interpersonalnej. Zajmuje się głównie projektami rozwojowymi dla Lekarzy i Farmaceutów oraz pracowników firm farmaceutycznych. Świadczył usługi dla 109 kluczowych przedsiębiorstw z tego sektora.
Z wykształcenia jest negocjatorem i specjalistą ds. komunikacji oraz absolwentem podyplomowego kursu „Zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny” na Uniwersytecie Medycznym Stanforda. Jest autorem kilku istotnych badań opinii, jak np. oczekiwania Pacjentów wobec Lekarzy. Od 2000 roku prowadzi treningi, wykłady motywacyjne, warsztaty i debaty. Z jego wiedzy skorzystało dotychczas ponad 140 000 osób, w tym ponad 70 000 Lekarzy, 25 000 Farmaceutów, 10 000 Pielęgniarek i ponad 20 000 pracowników firm farmaceutycznych.
Pełni funkcję Przewodniczącego Sekcji Motywacji Pacjentów Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej. Od wielu lat występuje na najważniejszych zjazdach, konferencjach i kongresach medycznych. Interaktywne i praktyczne wystąpienia Zbigniewa Kowalskiego dotyczą porozumienia, lojalności, zarządzania relacjami i motywowania do przestrzegania zaleceń dzięki dobrej komunikacji. Zapraszany jako komentator i ekspert oraz cytowany przez czołowe media.
Jest współautorem bestsellerowej książki „Mount Everest Biznesu”, autorem rozdziałów na temat komunikacji w podręcznikach „Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych”, „Kompleksowa opieka nad pacjentem w wieku podeszłym”, „Kuchnia dla serca” i autorem poradników „Zdrowa Komunikacja”, „Wspólnie dla serca”, „Jak stworzyć gabinet doskonały”, „Komunikacja z pacjentem w gabinecie okulistycznym”, „Współodpowiedzialność w terapii hemofilii – jak rozmawiać z pacjentem i jego rodziną”.
Jest akredytowanym konsultantem Insights Discovery (typologia stylów funkcjonowania) oraz Body Language Institute Washington (rozpoznawanie kłamstwa w kontakcie interpersonalnym).

 

Jeżeli zapragniesz być z nami podczas Gali wręczenia nagród, zapraszamy 26 marca 2019 roku, o godzinie 16.00. Bilety na Festiwal Inspiracji dostępne na stronie Festiwalinspiracji.pl