27 marca, 2017

Archiwum mówców

 

Członkowie honorowi

Agnieszka Servaas

Agnieszka Servaas

Członkini honorowa

Prezes zarządu VIVE Management, współtwórca VIVE Group – lidera w branży recyclingu tekstyliów w Europie, inicjatorka nurtu Textile Upcycling, filantrop, zaangażowana w inicjatywy wspierające rozwój dzieci i młodzieży

mec. Robert Kroplewski

mec. Robert Kroplewski

Członek honorowy

Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego. Najbardziej znany polski prawnik w zakresie współpracy transgranicznej – Digital Transformation na arenie światowej. Zawdzięczamy mu m.in. większe możliwość korzystania z praw konsumenckich na Facebooku. Laureat nagrody Mistrza Biznesu 2017 magazynu Businessman.pl, w kategorii Kancelaria Prawna. 

Michał Niewiadomski

Michał Niewiadomski

Członek honorowy

Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Współtworzył TVN CNBC Biznes, gdzie w latach 2007-2012 był wydawcą i koordynatorem ds. ramówki. Kierował redakcjami wiadomości w Radiostacji, Polskim Radiu Bis oraz Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Od 2016 roku pracuje w Rzeczpospolitej, jest redaktorem w dziale ekonomii. Odpowiada za serwis energianews.

Kieruje Polsko-Ukraińskim Klubem Dziennikarzy organizując Polsko-Ukraińską Konferencję Gazową.

Michał Bartłomiej Gajewski

Michał Bartłomiej Gajewski

Członek honorowy
Michał Kobosko

Michał Kobosko

Członek honorowy
Bio
Dyrektor Wrocław Global Forum, szef warszawskiego biura Atlantic Council. Dziennikarz, redaktor, menadżer mediów. Komentator prasowy, telewizyjny i radiowy. Redaktor naczelny wiodących polskich mediów, w tym gazet codziennych, tygodników i miesięczników.

Dorota Wellman

Dorota Wellman

Członkini honorowa
Bio
Dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Filologii Polskiej I Historii Sztuki. Felietonistka Wysokich Obcasów. Z prasą była związana także za pośrednictwem tytułów takich jak „Gala”, „Viva”, „Fashion Magazine” czy „Existence”. Autorka książki „Ja nie mogę być modelką?!”.
Laureatka licznych nagród, m. in. Wiktory w kategorii Prezenter Telewizyjny w 2010 roku, InicjaTOR 2015 (MediaTory), Europejska Nagroda Tolerancji 2014, a także wielu. Według rankingów Gazety Wyborczej i Wprost jedna z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach.

Druga najcenniejsza polska gwiazda w roku 2017 według rankingu Forbes. Uhonorowana także przez Stowarzyszenie Profesjonalnych Mówców Hortensją dla Kobiety roku 2017.

Jacek Rozenek

Jacek Rozenek

Członek honorowy
Bio
Określany mianem trenera nowej generacji. Osobisty trener i coach najtęższych głów biznesu. Specjalista z dziedziny przywództwa, rozwoju osobistego i prezentacji. Instruktor II st. Wschodnich Sztuk Walki.

Prowadzi szkolenia i coaching z zakresu przywództwa, technik komunikacyjnych, rozwoju osobistego i zaawansowanych technik zarządzania wrażeniem w relacjach biznesowych.

Coach najwyższej kadry menedżerskiej takich firm jak Deutsche Bank, BPH, Narodowy Bank Polski, Pekao S.A., Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers, Panasonic, AXA… Wykładał w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Stworzył program szkolenia i coachingu dla kadry menedżerskiej wielu firm. W swojej karierze przeszedł wszystkie szczeble zarządzania – od specjalisty do dyrektora generalnego. Specjalizuje się w projektowaniu procesów biznesowych podnoszących efektywność organizacji. Reżyser dubbingu, współpracował z 20Th’ Century Fox w Los Angeles i Lucas Film w San Francisco, aktor teatralny – T. Współczesny i T. Prezentacje, telewizyjny – „Samo Życie”, „Złotopolscy”, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”… i filmowy „Rozdroże café”, „Chopin pragnienie miłości”, „Popiełuszko”, „Generał Nil”.

Jerzy Wójcik

Jerzy Wójcik

Członek honorowy
Bio
Z Agorą związany od roku 1993. W latach 1993 – 2001 kierował redakcjami „Gazety Wyborczej” w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze, najpierw jako zastępca, a potem redaktor naczelny „Gazety Zachodniej”. W 2001 r. przeszedł do warszawskiej redakcji „Gazety Wyborczej”, gdzie pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Stołecznej”. W 2002 r. został szefem bezpłatnego dziennika „Metro”, a następnie (w 2005 r.) redaktorem naczelnym „Nowego Dnia”. Od 2006 r. kieruje działem społecznym „Gazety Wyborczej”. Jest pomysłodawcą i twórcą wielu nieszablonowych przedsięwzięć, jak „Witamy w Polsce”, „Przystanek Europa”, „Przystanek Polska”, „Powrót taty”, „Męska muzyka” , cykli reporterskich i wydawniczych, ostatnio magazynu „Wysokie Obcasy Extra”. Od stycznia 2010 r. pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Od października 2016 r. na stanowisku wydawcy dziennika.

Wcześniej, w latach 1984 – 89, współpracował z pismami emigracyjnymi oraz wydawnictwami podziemnymi w Polsce, po 1989 roku współpracował z gazetami obywatelskimi i prowadził własne wydawnictwo książkowe. Autor antologii polskiej poezji współczesnej „Być poetą” i wyboru felietonów Mieczysława Grydzewskiego „Silva Rerum”.

Zuzanna Skalska

Zuzanna Skalska

Członkini honorowa

Analityk trendów ds. Dizajnu, innowacji i biznesu. Swoją karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent. Następnie przez ponad 13 lat pracowała dla największego holenderskiego studia projektowego VanBerlo w Eindhoven. Obecnie operuje w ramach własnej marki 360 Inspiration.

Wspierali nas również

  • Prof. Andrzej Blikle
  • Iwona Majewska-Opiełka
  • Paweł Rabiej
  • Ewa Foley